Kiadó: Twisted Records
Megjelenés ideje: 2008. január 21.
Műfaj: psychedelic chillout, dub
Kulcsszavak: ( - nocomment - )
Szerintem: 10/9
1. From Trunch To Stormness (11:58)
2. The Queen Of All Everything (7:52)
3. Rogue Bagel (8:29)
4. Daisies And Rubies (10:18)
5. Signals From Bob (7:48)
6. 382 Seaside (6:45)
7. Roflcopter (7:22)
8. A Shower Of Sparks (9:00)
Hát, ez a nap is eljött. Ott, a dubmágus új szerzeményeire 2002 óta egy emberként vár töretlen lelkesedéssel az egész elektronikus zenei kör. A Hallucinogen In Dubbal valami olyan hihetetlenül profi, tökéletességgel hibátlan lemezt tett le az asztalra, amit (véleményem szerint) azóta sem tudott felülmúlni - a Skylonnal sem. A 2003-mas Blumenkraft már kevésbé volt elszállós az egy évvel korábbi remix (?...) gyűjteményhez képest, ez pedig jelen esetben is elmondható. Ám gyorsan hozzátenném: imádtam a Blumenkraftot, és ugyanúgy imádom a Skylont is. A két album meglehetősen hasonló hangzásvilággal bír, Ott azt a vonalat vitte tovább, amit 2003-ban kezdett el.
A nyolc darabot tartogató korong megfontolt mérsékeltséggel nyit: a From Trunch To Stormness és a The Queen Of All Everything egyaránt fokozatosan építkező, lassan kiteljesedő, és akkor sem mindent elsöprő számok. Azonban míg a Blumenkraftnál már az elején hordozott az egész album egyfajta súlyos hangvételt, addig a Skylonon inkább a lebegősség, a könnyedebb beállítottság figyelhető meg, ami egy Ott-album nyitányának talán nem a legjobb ötlet.
Míg mielőtt tényleg túlzottan folydogálósra venné a figurát, szerencsére jön a Rogue Bagel, melyet már tavaly ősz óta ismerhetünk. Az egyik legjobb szerzemény végre azt a hangzást nyújtja, amire szükségünk van! Dinamikus dob, arab férfi éneke és Meena vokálja, egyszóval zseniális! Koncepcióban szintén a Blumenkrafthoz hasonlítható, ahol ugyancsak a harmadik szám (Splitting An Atom) vezette fel az igazi dinamizmust a lemezre.
Szintén egy kiváló pontja következik az albumnak, ez pedig a Daisies And Rubies, mellyel kiválóan tudom azt példázni, hogy mit kifogásoltam az első két számnál: ez sem kifejezetten a pörgős hangvételről jellemző, mégis magával ragadja a hallgatót. Ugyanez elmondható a Signals From Bobról is. Aztán sajnos egy kifejezetten gyenge darab jön, a 382 Seaside. Valószínűleg csak személyes vélemény, de kettőnél többször akkor sem tudtam végighallgatni. Nekem Ott nem ezt a zenét jelenti! Az elviselhetetlenségig fokozott torzítás, beteges hagnem? Ugyan már...
A Roflcopter a Rogue Bagel párjaként is jegyezhető, okos dolog volt a kissé belassuló lemez végére még odabiggyeszteni, alaposan felborzolván kedélyeket. Jól sikerült a levezető szám is, szintén a Blumenkraftot idéző hangulattal.
A Skylon rengeteg vonatkozásban nevezhető Ott első stúdiólemeze folytatásának, és ez sajnos arra is vonatkozik, hogy bizony nem tökéletes kiadványról beszélünk. Itt-ott nem úgy szólnak a dolgok, ahogy szeretnénk, ezt-azt lehagytunk volna az albumról, de ettől függetlenül igazán hálás korong a Skylon! Várakozások és csúsztatások ide, kifogásolnivalók oda, azért Ott még mindig napjaink elsőszámú psychedelic dub mágusa.
Hasonló albumok:
legfeljebb a Blumenkraft és a Hallucinogen In Dub.
Kihagyhatatlan, és pont.
- SaikoSounds
- Psyshop
- Twisted