Kiadó: Celestial Dragon Records
Megjelenés ideje: 2007, de csak 2008 márciusától kapható
Műfaj: psychedelic ambient, donwbeat
Kulcsszavak: precízség, erő, futurizmus
Szerintem: 10/10
1. Astropolis (10:38)
2. Equidinstant (6:10)
3. Light Echoes (9:00)
4. Gravitational Vortices (8:55)
5. H.U.V.A. Network: Time Circles (Distant System Remix) (8:09)
6. Outer Rim (7:50)
7. Cloud Nebula (3:33)
8. Astromech Starport (7:59)
Nem tudom, ki mennyire szereti a Tyler Smith által képviselt Androcell zenei világát, én nem igazán vagyok oda érte. Az olyan számoktól eltekintve, mint mondjuk a Fungus Garden, mindig azt érzem, hogy túlontúl sok az, amit Tyler pajtás belezsúfol a zenéjébe, csűri-csavarja széjjel, de sokszor átesik a ló túlsó oldalára. Ez a kettősség megfigyelhető mind az Emotivision (2004), mind az Efflorescence (2006) című lemezein. A földi jókra ráunva gondolt egyet a srác, és székhelyét az acidben és gombában tocsogó maszlagból az űrbe helyezte. És de jól tette!
A Spiral Empire egész egyszerűen tökéletes. Nem akarom száraz szavakkal és áldefiníciókkal helyettesíteni azt a művészetet, amit Smith jelen albumon vitt végbe, de valahogy úgy kell elképzelni a dolgot, mintha az Aes Dana-féle minimal/morning psychedelic ambientre rátennénk még egy szolid lapáttal, leszűrnénk a fölösleget (ami Villuis kollégánál is akad néha), és megbolondítanánk mindenféle beazonosíthatatlan csodasággal. Az eredmény: egy óra színtiszta űrutazás, a legjobb, legegészségesebb fajtából. A nyolc szám anélkül repít el végtelen messzeségekbe, hogy szétfacsarná az agysejteket. Ugyan pszichedeliáról van szó, a Spiral Empire egyik legjellegzetesebb vonása mégis a tisztaság (persze nem szó szerint). Nem esik bele olyasféle hibákba, minthogy amennyi effektet csak ismer az illető, mind-mind belenyomorítja az albumba, és ha törik, ha szakad, mindent egyszerre játszik le. A Spiral Empire minden apró hangdarabkája a helyén van, és az egész olyan precizitással kidolgozott mestermű, hogy földi ésszel fel sem fogható (H.U.V.A. Network-beütés, ja). A trackek nagy részét egy masszív dob- és basszusritmus adja, melyek szerencsére egyszer sem válnak döngetően idegesítővé (á la Asura).
Nem mellesleg a borító is figyelemre méltó, melyet természetesen most is maga Tyler Smith tervezett. (A Quasga névvel valószínűleg találkozhattál már, emögött Ő áll, és olyan lemezek borítóját álmodta papírra, mint a Natural Born Chillers vagy a Portal Of Perceptions. Nézd meg a honlapját ITT!)
A Spiral Empire kötelező vétel!
- SaikoSounds
- Wirikuta
- Beatspace
Hasonló albumok:
- Aes Dana: Memory Shell
- Galaxy: Science Of Ecstasy
- H.U.V.A. Network: Distances
- Solar Fields: Blue Moon Station
- VA: Fahrenheit Project Part Six